Doradcy finansowi Częstochowa

doradcy finansowi częstochowa

Dziś opowiemy Wam jak szukać doradców finansowych w Częstochowie, ale także jak znaleźć dobrego przedstawiciela, który nie naprowadzi nas na przysłowiową min, czyli niekorzystny kredyt, zbędne ubezpieczenie, czy karkołomna pożyczka.

Gdzie szukać doradców finansowych?

Samo poszukiwanie kontaktu do tego typu specjalistów nie jest trudne. Wystarczy wdoradcy finansowi częstochowapisać portal ogłoszeniowy plus nazwa okolicy i następnie w wyszukiwarce wpisać „doradca finansowy/kredytowy/pożyczkowy”. Znajdziemy wiele kontaktów i ofert w których owi przedstawiciele prześcigają się w korzyściach i umiejętnościach. Ten współpracuje z 40 bankami, a tamten z 47, jeszcze inny ma niesamowite rabaty, które może przyznawać swoim klientom, a kolejny jest w stanie przyjechać w każde miejsce które mu wskażesz i będzie tam jeszcze dziś.

Jednak nie dajcie się ponieść impulsom, gdyż wśród tych wszystkich doradców znajdziemy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, a często też naciągaczy, którzy z pracą przedstawiciela banków czy doradcy finansowego nie mają zbyt wiele wspólnego.

Na samym początku warto sprawdzić czy nasz doradca jest faktycznie niezależnym „doradcą”, który ma doświadczenie, a także wykształcenie w tym kierunku i czy aby na pewno nie mamy do czynienia ze sprzedawcą usług finansowych związanym z konkretną instytucją finansową. Wtedy jego pomoc na pewno nie będzie obiektywna, a rozmowa zawsze skończy się na poleceniu jednej firmy czy banku, natomiast jedyna różnorodność będzie polegała na dostępności w zakresie usług owej instytucji.

Profesjonalny i niezależny doradca finansowy, współpracuje przynajmniej z kilkoma bankami czy firmami pozabankowymi, dlatego jego zdanie może być w pewnym stopniu obiektywne.

Profesjonalny doradca finansowy zaczyna rozmowę od poznania potrzeb klienta. Jeśli dyskusja zaczyna się na zasadzie „a czy słyszał już pan o nowej ofercie banku xyz? Oferują oni…” to pierwszy sygnał do tego aby podziękować naszemu rozmówcy, gdyż ten już z góry założył co nam „wciśnie”.

Doradca nie odbiera telefonów, jest zbyt zasadniczy, ma zawsze rację, i nigdy nie ma dla nas czasu

To kolejny sygnał do tego aby zakończyć z nim współpracę. Czasem zdarzają się osoby, które wiedzą wszystko najlepiej – my chcemy opcję a), ten tłumaczy nam, że ta jest niekorzystna bo… jednak my stale chcemy z niej skorzystać, ale ten nie daję za wygraną, gdyż jego zdaniem opcja b) jest lepsza. Nie lubimy takich sytuacji, prawda?

Opinie na temat doradców finansowych z Częstochowy

Jeśli znajdziesz już interesującego Cię doradcę finansowego i stwierdzasz to na podstawie jego oferty, strony internetowej czy ogłoszenia, to poszukaj opinii na jego temat. Wpis „opinie o nazwisko doradcy” i zobacz co piszą o nim inni. Owszem – znajdziesz zarówno skrajnie dobre – sztuczne opinie, jak i skrajnie złe pisane językiem konkurencji, albo klientów, którzy lubią sobie ponarzekać, jednak na tej podstawie będzie można intuicyjnie określić czy warto w taką współpracę wchodzić, czy też lepiej trzymać się z daleka.

Podsumowując

Jeśli znajdziesz już odpowiedniego doradcę, zadawaj pytania, przygotuj sobie ich całą listę, sprawdzaj swojego doradcę w różnych sytuacjach i zanim podejmiesz ważną decyzję, upewnij się, że masz do czynienia z odpowiednią osobą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *