Kredyty gotówkowe z Cash – Backiem (reklama z Adamczykiem)

kredyt gotówkowy

Znacie reklamę z Adamczykiem w której dwóch „rosyjskobrzmiących” szachistów zmaga się między sobą wypowiadając dźwięczne „kesz – bek”. Pomijając emocje związane z tą reklamą, zastanówmy się czym jest wspominany w niej cash back. W normalnym przypadku jest to nic innego jak zwrot pewnej części środków na nasze konto. Wiele banków wprowadziło różne formy cashbacków, od zbierania punktów za zakupy, po odliczenie 5% za zakupy internetowe (a zatem kupując coś za 100 zł, aż 5 zł trafia ponownie na nasze konto), ale cash back przy kredycie gotówkowym? Nie zaprzeczycie, że wydaje się to dziwne (jednak ciągle interesujące).

Na oficjalnej stronie banku z dnia 18.11.2013 widzimy następujące informacje:

kredyt gotówkowy

Z czego jasno wynika, że jeśli nasza rata wynosiłaby 1000 zł, to przy wpłacie owego 1000 zł, powinniśmy odzyskać 50 zł na nasze konto bankowe. Przy dużych kwotach rzędu 40 000 zł kredytu gotówkowego, możemy odzyskać w ten sposób nawet 2000 zł, a więc oferta wydaje się ciekawa. Jednak czy nie łatwiej byłoby dać klientowi o 5% niższą marżę lub oprocentowanie? Czy takie rozwiązanie nie ma lepszego sensu? Widocznie taka już istota marketingu i jakiejś psychologii, że wolimy się łudzić iż na nasze konto będzie regularnie wpływał cash back. Chyba, że gdzieś tu kryje się jakiś haczyk. Może wymóg regularnego spłacania lub jakiś inny warunek, który musimy spełnić, na przykład ROR w Eurobanku? Szukamy dalej.

Warunek otrzymania cash backu – kredyt gotówkowy Eurobank

W poprzednim akapicie trafiliśmy w dziesiątkę. Nie ma zbyt wielu warunków, aby otrzymywać comiesięczny zwrot. Jedna i główna zasada to spłata raty w terminie. W momencie gdy nie spłacamy regularnie lub rozbijamy ratę na 2 części, zwrot gotówki nie zostanie nam przyznany,

Czy kredyty gotówkowe z cash backiem się opłacają?

Szczerze mówiąc nie jest to jakiś niesamowicie korzystny „szał” ofertowy. Znajdziemy wiele podobnych ofert, które nie oferują cash backu, a mimo to w ostatecznym rozrachunku będą albo podobnie korzystne, albo nawet tańsze. Ta promocja ciekawie brzmi i jak widać wielu ludzi się na to „zachęca” (żeby nie powiedzieć nabiera). Dlatego naszym zdaniem warto porównać różne kredyty gotówkowe i wybrać dla siebie najlepszy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *