Oferta kredytu Miniratka w PKO – czy najlepsza?

miniratka w pko

miniratka w pkoZastanawiasz się nad wzięciem kredytu? Potrzebujesz konsolidacji swojego zadłużenia? Zapewne zetknąłeś się z ofertą banku PKO BP. Czy na pewno to słuszny wybór? Mini ratka (jak kilka innych kredytów w innych bankach) polega na tym, że zaciągając daną kwotę, dzielimy ją przez tysiąc, a tę liczbę mnożymy przez ustaloną przez bank kwotę. W tym przypadku jest to 25 zł. A zatem jeśli zaciągamy 4000 zł, to bank obliczy nam 100 zł miesięcznej raty, a do części kredytowej doliczy oprocentowanie i podzieli to przez wysokość 100 zł. W taki sposób wyjdzie nam okres spłacania kredytu.

Przekonajmy się czy popularna „mini ratka” to rzeczywiście atrakcyjne warunki kredytowe?

Jakie warunki otrzymam w PKO BP?

– Długi okres kredytowania, a zatem raty będą relatywnie niskie,
– Ubezpieczenie kredytu (sami nie wiemy czy to plus czy minus),
– Promocyjne 0% prowizji,
– Nawet 10% ekstra gotówki na dowolny cel przy konsolidacji.

Nie każdy jednak lubi banki, z różnych względów kredyt w PKO może wydawać się nam mało atrakcyjny. Co zrobić w takiej sytuacji, kiedy nie jesteśmy przekonani do wyboru tego rozwiązania, a potrzebujemy gotówki? Gdzie jeszcze zatem można poszukać zastrzyku finansowego?

– w ofertach pozostałych banków, przed wzięciem kredytu zawsze warto rozważyć jak najwięcej ofert.
– w parabankach – wysoka dostępność kredytu, duże koszty, ale gotówka od ręki w kilka minut.
– na portalach social lending – portale pożyczek społecznościowych są korzystne i można na nich szybko uzyskać środki na konto, pod warunkiem wysokiej wiarygodności naszego profilu, potwierdzonego niezbędnymi dokumentami.

Jak pożyczka PKO wypada przy innych opcjach?

Ta oferta wypada naprawdę nieźle. Zaciągając kredyt w wysokości 1000 zł, możemy otrzymać ratę w wysokości 97 zł miesięcznie, a zatem koszt kredytu wyniesie nas jedynie 164 zł. Natomiast w przypadku zaciągania miniratki na 24 miesiące w wysokości 10 000 zł, miesięcznie zapłacimy ratę w wysokości 521 zł, a koszt kredytu będzie na poziomie 2500 zł. Zastanów się i porównaj to z innymi ofertami.

Bank PKO nie będzie dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma na karku BIK lub innych rejestratorów dłużników.

Podsumowując – oferta PKO jest naprawdę atrakcyjna dla stałych klientów, oraz inwestorów. Mniej korzystnie wypada ona w odniesieniu do portali social lending (tu jednak każdy bank wypada mniej atrakcyjnie). Kredyt w PKO jest natomiast rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym i atrakcyjniejszym finansowo od „chwilówek”.

1 Comment

  1. admin (Post author)

    Co sądzicie o kredycie Mini Ratka? Warto go brać ? Jakie sa wasze opinie?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *